Hírek/Cikkek
Hírek/Cikkek : SPL: oda a Rangers veretlensége

SPL: oda a Rangers veretlensége

2010.11.11. 01:01

Nem túl gyakori esemény történt a skót Premier League 12. fordulójában, ugyanis kikapott a Rangers és a Celtic is. Walter Smith csapata nem csak bajnoki veretlenségét veszítette el, hanem 29 meccs után először kapott ki SPL-meccsen az Ibroxban.

Rangers – Hibernian
Az utolsó három bajnokiját egyaránt elvesztő Hibernian alaposan meglepte a listavezető, veretlen Rangerst. Liam Miller lövése becsapta a lábbal menteni igyekvő Allan McGregort, a labda pedig a hálóban kötött ki. 19 percnyi játék után már két gól volt a Hibs előnye, miután John Rankin a gyengébbik lábával, a jobbal eresztett meg egy nagy bombát, amelyik a kapu felső sarkában kötött ki. Mark Brown kapus egy sor fontos védéssel tartotta életben a vendégek győzelmi esélyét, amely kézzelfogható közelségbe került, Francis Dickoh a kapuba fejelte a labdát Rankin szöglete után. A Rangers mindent megtett a gólszerzés érdekében, amit mi sem bizonyít jobban, hogy 17 szögletet rúghattak Steven Davisék, azonban még a szépítés sem jött össze.

A Hibernian ezzel első győzelmét aratta Colin Calderwood irányításával, az Ibroxban pedig 2007 óta tudott először nyerni. Ez pedig azt jelentette, hogy megszakadt a Rangers 2009 márciusa óta tartó hazai veretlenségi sorozata és a szezonbeli bajnoki veretlenség is ugrott. Ettől függetlenül maradt az első helyen Walter Smith csapata, mivel a Celtic sem tudott győzni.

Hearts – Celtic
Az első félidő egyértelműen a hazai csapaté volt. A Hearts lőtt egy kapufát is, mielőtt Ian Black távoli lövése Daniel Majsztorovics fején megpattanva a kapuban kötött ki. A második félidő elején a Celtic győzelmi esélyei alaposan csökkentek, miután Joe Ledley nagyon durván beleszállt páros lábbal a gólszerző Blackbe, amiért teljes joggal meg is kapta azonnal a piros lapot. Két perc múlva pedig már kettővel ment a Hearts. A védelem bal oldala nem zárt vissza rendesen, Rudi Skacel pedig kihagyhatatlan helyzetbe hozta az üres területen érkező David Templetont.

Az eredmény azt jelenti, hogy Jim Jefferies csapata nagyszerű négy napot tudhat maga mögött, hiszen vasárnap az edinburghi derbin legyőzte a Hiberniant, most pedig a Celticet. Neil Lennon csapata viszont árnyéka sem volt annak, amelyik az előző fordulóban kilencet gurított az Aberdeennek. A Celtic szurkolók csalódottságát némiképp csökkentette, hogy a Rangers is vereséget szenvedett.

Aberdeen – Inverness CT
Miután az előző fordulóban a Celtic alaposan kitömte, szinte megsemmisítette az Aberdeent (9-0), nem csoda, hogy igencsak inog a kispad Mark McGhee menedzser alatt. Az sem volt meglepő, hogy meglehetősen kevesen, alig hatezren látogattak ki a Pittodrie-be.

Idegesen is kezdett az Aberdeen, az Inverness kétszer is igen közel járt a gólszerzéshez. Aztán negyed óra után magára talált a Dons. A korábban az Aberdeenben is megfordult vendég kapusnak, Ryan Essonnak nagy védést kellett bemutatnia Zander Diamond fejesénél és Darren Mackie helyzeténél is. Ehhez képest a vendégek szereztek vezetést Adam Rooney révén, aki értékesítette a Grant Munro fellökése miatt megítélt büntetőt. A második félidő elején visszajött a meccsbe az Aberdeen Andrius Velicka góljának köszönhetően. A hazai csapat hajtott is keményen a „kötelező” győzelem miatt, de a nagy rohanásnak nem lett eredménye, sőt… Tíz perccel a meccs vége előtt Grant Munro fejesgólja nem csak vezetést, hanem győzelmet is ért a Caley-nek.

Az Inverness így szezonbeli hatodik idegenbeli bajnokiján is veretlen maradt, négy győzelem és két döntetlen a mérlege vendégként eddig. Az Aberdeen viszont az utolsó 10 fordulóban megszerezhető 30 pontból mindössze 4-et tudott begyűjteni, így egyáltalán nem lenne meglepő, ha a következő meccsre már nem McGhee készítené fel a csapatot.

Dundee United – St Mirren
Gareth Wardlaw és Sean Lynch is elhibázott egy-egy közeli fejest az első félidőben, de Michael Higdon révén így is a vendégek szerezték meg a vezetést. Bő egyórányi játék után egy jól végigvitt kontra után Higdon megszerezte második gólját is. Prince Buaben a hajrában visszaadta a reményt a hazaiaknak, amikor jó 25 méterről a felső sarokba lőtte a labdát szabadrúgásból. Az egyenlítés azonban már nem jött össze a Unitednak.

A Dundee United gyengécske produkciója miatt harmadik hazai bajnokiját veszítette el a szezonban. Az ezen a meccsen jóval motiváltabb St Mirren megérdemelten gyűjtötte be a három pontot, aminek köszönhetően előrelépett az utolsóról a kilencedik helyre.

Kilmarnock – Hamilton
A Kilmarnock a tinédzser Ben Gordon gyönyörű csavarásával szerezte meg a vezetést, amit Conor Sammon toldott meg egy kapáslövéssel az első félidő hosszabbításában. A második játékrész elején pedig gyakorlatilag el is dőlt a meccs, amikor Sammon ismét a kapuba talált. A Hamilton csatárkettőse, Nigel Hasselbaink és Damian Casalinuovo előtt is adódtak lehetőségek, de rendre elhibázták azokat.

A Killie főnöke elégedett lehet az első félóra kiegyenlített játékát látva a magabiztos győzelemmel, ráadásul csapata jó formában van, hiszen egymás után harmadszor nyert 3-0-ra. A Hamilton viszont a vereséggel a tabella utolsó helyére került.

Motherwell – St Johnstone
A Motherwell Blacburntől kölcsönkapott csatára, Nick Blackman az első félidőben szerzett klasszikus mesterhármasával gyakorlatilag el is döntötte a meccset. A fiatal csatárnak egyik góljánál sem volt túl nehéz dolga, mindháromszor kitűnő beadás után kellett csak a kapuba passzolnia a labdát. A hajrában még John Sutton is feliratkozott a góllövőlistára, még magabiztosabbá téve így a Well győzelmét.

A három pontnak köszönhetően Craig Brown csapata őrzi harmadik helyét a tabellán, a Szenteknél viszont valamin változtatni kell – leginkább a védelmen, mivel az előző három egymást követő vereség alkalmával három gólt kaptak, most a negyediken pedig négyet…

Skót Premier League 12. forduló, 2010. november 9-10.:

Rangers – Hibernian 0-3 Gólszerzők: L. Miller (6.), J. Rankin (19.), Dickoh (76.)

Hearts – Celtic 2-0 G.: I. Black (29.), D. Templeton (58.) Kiállítva: J. Ledley (56. – Celtic)

Aberdeen – Inverness CT 1-2 G.: A. Velicka (49.), illetve A. Rooney (34. – tizenegyesből), G. Munro (81.)

Dundee United – St Mirren 1-2 G.: P. Buaben (86.), ill. M. Higdon (41., 65.)

Kilmarnock – Hamilton 3-0 G.: B. Gordon (34.), C. Sammon (45+1., 52.)

Motherwell – St Johnstone 4-0 G.: N. Blackman (12., 24., 45+1.), J. Sutton (88.)